Alexa Ülke Sıralaması

Alexa Nedir

Alexa bütün dünya ülkelerinin bünyesindeki sitelerin, ülke bazında ve dünya genelinde sıralamasını yapan çok önemli bir sitedir. Alexa trafik yoğunluğunu taratarak bir sitenin sıralamasını öğrenebiliriz. Sitelere özgün içerik ve daimi güncel yeniliklerle site sahipleri alexa sıralamasında sürekli yükselme çabasındadır.

Alexa Sıralaması Neye Göre Belirlenir?

Alexa siteleri tıpkı Google gibi  ziyaretçi sayısına, ziyaretçilerin sitede ne kadar zaman geçirdiğine,hemen çıkma oranına, siteye gelen ziyaretçilerin hangi sitelerden yönelerek geldiklerine,organik ziyaretçilere,sitenin aldığı olumlu yorumlara, alexa backlinlerine,sayfa görüntülenme sayısına göre belirler. Bu bilgilere Google Analitik sayfasından anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Alexa sıralaması; seo açısından ve sitenin kalitesi açısından önemlidir.Gösterdiği yükseliş ivmesi de doğru yolda, doğru adımlarla ilerlendiğinin belirtecidir.

Alexa Sıralamasını Yükseltmek İçin:

Alexa toolbar kullanın ve ziyaretçilerinize kullanmalarını önerin. Yazı içeriklerinizde resim kullanımına önem verin. Alexa widget kullanın. Alexa'ya link verin.Kaliteli sitelere backlink bırakın ( mutlaka sitenizin içeriğine uygun siteler olsun). Site sorgulatmanızı arttırın. Sitenizin açılma hızını arttırın. Ziyaretçi sayınızı arttırmaya çalışın.