Bankalara Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat!

8 Nisan 2020
Bankalara Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat!

Bankalara Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! İşte Corana Virüsü Nedeni İle Borçları Olanlara Tanınan Kolaylıklar Koranavirüs nedeni ile milyonlarca kişi bankalara kredi kartı ve kredi borçlarını ödemede zorluk yaşamaya başlamıştı. Borcu olan kişilere bu süreçte BDDK ve Merkez Bankası ile Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank tarafından kredi kartı borcu olanlara sağlanan kolaylıklar sağlandı. 

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişi korana virüs nedeni ile yaşanan ekonomik dalgalanma nedeni ile ne yazık ki mağdur duruma düşmüştü.  BANKALARA KREDİ KARTI BORCU OLANLARA 3 AY ERTELEME DESTEĞİ SUNULDU BDDK tarafından yapılan değerlendirme ile kredi kartı borcu olan kişilere erteleme desteği sunulması yönünde tavsiye kararı verilmişti. 

Bu kararın ardından önce devlet bankaları ardından da özel bankalar kredi kartı borç erteleme desteği sunmuş ve 3 ay kredi kartı borç erteleme desteği sağlamaya başlamıştı.  KREDİ KARTI BORCU ERTELEMESİ YAPAN BANKALAR HANGİLERİ? Ziraat Bankası,  Halkbank,  Vakıfbank,  Ziraat Katılım Bankası,  Vakıf Katılım Bankası,  İş Bankası,  Garanti Bankası,  Yapı Kredi Bankası,  Akbank,  Denizbank,  QNB Finansbank, TEB, Şekerbank,  Emlak Katılım Bankası,  Kuveyt Türk Katılım Bankası.  Odeabank  Albaraka Türk Katılım Bankası  Türkiye Finans Katılım Bankası  Alternatif Bank  Burgan Bank ING Bank  KREDİ KARTI YASAL TAKİP SÜRESİ UZATILDI, ASGARİ ÖDEME ORANI DÜŞÜRÜLÜDÜ!  Konu hakkında Merkez Bankası ve BDDK tarafından açıklanan kararlarda kredi kartı asgari ödeme oranı düşürülmüş ardından da yasal takip süresi 90 günden 180 güne çıkarılmıştı.  Bu sayede hem kredi kartı borcu için ödeme kolaylığı sunulmuş hem de vatandaşın bu süreçte kredi kartı yasaklısı olmasının önüne geçilmişti. 

 

Haber Yorumları